Jučer sam imala čast prisustvovati predblagdanskom domjenku u Medicinsko-kozmetičkom centru Murad, gdje sam čula mnogo zanimljivih informacija o hijaluronskim filerima, a danas ću ih podijeliti sa vama. Vjerujem da među mojim čitateljicama ima onih koje barem razmišljaju o hijaluronskim filerima jer svugdje oko sebe vidim da je to trenutno dosta popularno pa se nadam da će vam ovaj post prije ili kasnije koristiti. Ako i ne razmišljate o filerima bilo kakve vrste, opet je dobro naučiti nešto novo. 🙂

Liječnica Medicinsko-kozmetičkog centra Murad i edukator za tvrtku Merz Esthetics, Haina Peto-Radiković dr.med., koristi najnoviju metodu punjenja bora i usana hijaluronskim filerima s Anteis Injection System-om koji omogućava bolju integraciju filera u dermis te manje boli za pacijenta. Prednosti Anteis Injection Systema: manje boli za pacijenta, bolje kontrolirana dubina, protok i volumen filera, smanjeno vrijeme regeneracije kože te bolja integracija u dermis za savršeni krajnji rezultat.
Zašto nastaju bore?
Kolagen i elastin, najvažnije bjelančevine naše kože odgovorne za čvrstoću i elastičnost starenjem se ne zamjenjuju novima i propadaju što dovodi do nastanka bora i brazdi. Također, i stanice kože gube sposobnost stvaranja hijaluronske kiseline. Posljedica toga je da koža gubi vlažnost, čvrstoću, volumen i elastičnost te se zbog toga javljaju bore.
Kako ukloniti bore?
Bore se mogu ukloniti brzo i efikasno u jednom tretmanu pomoću hijaluronske kiseline, bez ikakvih posljedica.. Fileri Belotero na bazi hijaluronske kiseline su fileri nove generacije te se sve češće koriste. Njihova baza je hijaluronska kiselina koja se ionako nalazi u ljudskoj koži, ali se s vremenom, u procesu starenja gubi. Ima ulogu vezanja vode i kada se injicira u kožu povećava svoj volumen i ispunjava bore i hidratizira kožu. Hijaluronska kiselina u koži stvara visokoelastičnu mrežu za vezanje kolagena koji je sastavni dio dermisa (sloj kože). Fileri na bazi hijaluronske kiseline dobivaju se sintetski, neživotinjskog su porijekla, biokompatibilni su i jednostavno se injiciraju.
Koliko traje učinak hijaluronskih filera?
Fileri Belotero proizvedeni su CPM tehnologijom, što znači da je proces biorazgradnje filera usporen, a vrijeme zadržavanja na mjestu injiciranja produženo, ovisi o gustoći filera, od 9 do 14 mjeseci. S obzirom da razgradnja hijaluronske kiseline ovisi o enzimu hijaluronidazi prisutnom u našem organizmu dužina trajanja filera je individualna pa tako kod nekih ljudi potraje i mnogo duže od prosjeka.
Kako se filer unosi u kožu?
Prije punjenja, područje se namaže anestetskom kremom, a u toku zahvata dodatno se anestezira ledom. Filer se injicira sa malim iglama pomoću Injection Systema za brze i bezbolnije injiciranje, a zahvat traje oko 30 minuta. Eventualne nuspojave kod osjetljivih koža kao što su crvenilo, otok i modrice nestaju za nekoliko dana, no mogu se sakriti i korektorom te ne sprječavaju uobičajene aktivnosti.
Što se sve može puniti hijaluronom?
Praktički sve na licu i vratu; brazde oko usta i ispod nosa, okomite i vodoravne brazde na čelu, rub usana sa ili bez povećanja gornje i/ili donje usne, male bore iznad usana, bore oko očiju, bore u podočnjacima te bore na vratu. Osim punjenja bora moguće je kompletno modeliranje lica, povećanje volumena obraza ili ispunjavanje većeg udubljenja (npr. na bradi ili nosu).
Koja je prednost hijaluronske kiseline naspram botoxa?
Hijaluronska kiselina je nešto sasvim prirodno, ona se nalazi u našoj koži i našim zglobovima te je organizam prihvaća kao nešto svoje, a ne kao strano tijelo. Suprotno tome, botox je nervni otrov, za koji se, iako se daje u malim dozama još uvijek ne znaju njegove dugotrajne posljedice. Sa sigurnošću možemo reći da hijaluronska čuva boru. Botox-om se ne mogu rješavati bore između nosa i usta niti se može dobivati volumen u obrazima kao što se može sa hijaluronskom. Filerima hijlauronske kiseline ne gubimo na mimici lica, znači ostaje naš izražaj, dok botox blokira mišić pa prema tome i ograničava mimiku lica.
Postoji li dobna granica za tretmane hijaluronskom kiselinom?
Neke fiksne dobne granice nema; naravno da je to punoljetnost od 18 godina kada možemo puniti usne, neke defekte lica ili ožiljke od akni. Često puta i mlade žene, zbog genetskog nasljedstva imaju jako izražene bore između usana i nosa što ih čini starijim od njihove dobi pa je tu hijaluronska kiselina idealna kao rješenje njihovog problema.



Nadam se da vam je ovaj post bio barem malo koristan i da ste naučili nešto novo. 😉
* * *
Do idućeg posta…
❤
xoxo,
